Aktuality 2016

Co se událo v roce 2015

2015

   Je nový rok 2016. Všem Vám přeji, aby tento rok byl pro Vás nejméně tak dobrý jak ten minulý a abychom se potkali na mnoha společných akcích.

   Je zvykem, na konci každého roku, udělat malou rekapitulaci toho co se událo. Zde jsem tedy v kostce shrnul naše společné akce, činy a jiné méně podstatné věci ZDE

  Plán akcí na rok 2016, který vznikl na naši poslední schůzi připravím a brzy zde taky zveřejním.

 
Vánoční Morava + výroční schůze

27.12. 2015

   Loni jsme založili tradici vánoční jízdy a tak i letos vyrazíme mezi Štědrým dnem a Novým rokem na Moravu. Pojedeme buď´ úsek Hanušovice - Ruda nebo o kousek dál Ruda - Postřelmov.

Sraz: v 8hod u Štírů

Návrat: do 16hod

 

   Po návratu z vody budeme pokračovat společnou sešlostí v hospůdce u Štírů. Probere co se všechno sjelo a událo v letošním roce a zkusíme něco naplánovat na rok příští. Zvaní jsou jako členové tak i naši příznivci... Pozvánka ZDE.

Schůze: v 16hod u Štírů (rezervován bude velký stůl)
Akce říjen - listopad

9.-10. 2015

      Blíží se konec roku a vody v korytech nepřibývá. Navíc nám zrušili letošní ročník Vavřineckého potoka, takže medaile letos už nepřivezeme I přesto to letos ještě všichni vyrazíme na jednodenní akci na řeku a pak se přesuneme na zimu do bazénu...

Zádušní Branná - poslední lezení: 24.10.

   Jako každý rok se jedná o akci na které se rozloučíme s letošním lezením a popovídáme si s kamarády, kterém jsme často neviděli celý ten dlouhý rok.

 

Orlice - poslední voda: 25.10. sraz v 8hod u Štírů
   Pojedeme se rozloučit s letošní vodou. Letos se vypravíme místo Moravy na Orlici. Sjedeme si úsek Týniště - Krhňovice (14km, ZW)
 
Zimní eskymování: Čtvrtky vždy  17:30 - 18:30
   Od 5.11. začíná naše vyhrazená hodina na bazénu v České Vsi. Vstupné bude jako minulý rok 50,-Kč/plavání a 100,-Kč/eskymování.
Víkend na mořských "jezerních" kajacích

5.-6.9. 2015

   Zdárně, Alda se "Zilvarem", přežili svůj první víkend na mořských kajacích. I přesto, že se nejelo nikam na moře, ale na nám na blízkou Slezskou Hartu, byl prvním dojem více než pozitivní. Pár fotek je ZDE.

   Jelikož máme jedno tajné přání pro letošní podzim, rozhodli jsme se mu jít trochu naproti. Toto přání bude mít co dočinění se sjezdem na mořských kajacích. Poněvadž jsme na nich doposud nikdo neseděli, tak je nejvyšší čas si to vyzkoušet, abychom věděli o čem to vlastně je.
Termín: 5.-6. září 2015 (So-Ne)        Kde: Slezská harta
Kdo do spískal: Alda, Zilva, Dědák (pojede na Bertovi)r a doprovod Kmín s jeho Brunem.
Odjezd: sraz v 8hod před Štíry. Po cestě vyzvedneme zamluvené lodě ve Vikýřovicích a pak směr Harta. Auta Alda+Zilvar a Kmín+Dědák
Návrat: odpoledne po vrácení kajaků v půjčovně kolem cca 19hod
Co od toho čekáme: měli bychom každý den urazit cca 50ř.km. Jde o to otestovat co jsme schopni ujet. Vyzkoušet naložení a rozložení bagáže na více denní "tripy" a hlavně se pokus udržet na hladině. Večer bychom měli pak společně strávit u vody na domluvené chatě přes Kmína.  
Rakouské řeky "RAKOUSKO 2015"

6.-9.8. 2015

   Z expedice na balkán sešlo. Nepodařilo se nám na sestavit posádky lodí. Místo toho, se ovšem podařilo dát dohromady lodě na rakouské řeky.

 
   

 

Termín: 6.-9. srpna 2015
 
Řeky: Isel, Moll, Teichl, Steyr
Enns a Salza (při dostatku vody)
 
Sestava:
Alda+Míla, Mojmír+Jarda, Kmín
 
Podrobné info ZDE.
ZÁVODY R4 kanál Vír I. - Svratka

4.-5.7. 2015

   Na závodech ve Víru se našemu raftu R4 ve složení Alda, Ondra, Zilvar a Vláďa, podařilo dosáhnout zatím nejlepších výsledků!

Slalom R4: 11. místo z 13 posádek (a to i přesto, že první jízda skončla rozplavbou, ale druhá jízda to vše zachránila)

Sprint R4: 7. místo z 11 posádek (nebýt chyby ve druhé jízdě mohlo to být i daleko lepší)

 

   Další týden po závodech v Tróji nás čekají závody R4 ve slalomu a sprintu na Vírské slalomce. Zde by složení posádky raftu R4 již mělo být jednodušší. Dle příslibu může Alda, Ondra, Míla, Zilvar a Vláďa. Měli bychom být schopni postavit posádku R4.

Odjezd:  v pátek 3.7. z Jesu v 15hod (Alda-auto + Ondra + Míla + Zilvat)
Pátek:    18-20hod možnost tréninkových jízd na kanále
Sobota: závody R4 muži (slalom 2x jízdy), R2 muži (slalom 2x jízdy)
Neděle: závody R4 muži (sprint 2x ízdy)
Návrat: v neděli do Jesu do 20hod
Podrobné info ZDE.
ZRUŠENO - ZÁVODY R4 kanál Trója

27.-28.6. 2015

   Pro nemožnost sestavení posádky v tomto termínu jsme nuceni tyto závody "vzdát"

Podrobné info ZDE.
Propozice "Sázava 2015"

5.-7.6. 2015

   Ahoj kamarádi. Pomalu se blíží naše plánovaná akce na Sázavě. Vyrazíme sem s našimi polovičkami a s našimi dětmi. Uvádím zde základní info, kdo závazně pojede a v jakém autě, abychom se všichni vešli!

  LODĚ s sebou brát nebudeme, domluvím jejich půjčení na místě, cena bude cca 300,-/loď/den, takže na dva dny to bude cca 600,-/loď. V zapůjčení jsou vesty, pádla a barel. Info o půjčovně ZDE. Celkem jsou objednány 4x Samba (dvou-místná) + 4x Samba (jedno-místná). Janja si půjčí baraku sám, zde je drahá... Lodě jsou již závazně zamluveny a je zaplacena záloha!

  KEMP: zde je změna, v tom co jsme chtěli spát není volno, takže budeme nakonec spát ve stejném kempu co loni (cena 150,-/os./noc), více ZDE. Kemp je již závazně domluven a rezervován!

Podrobnosti, co, kdy a jak je v plánu ZDE

   KDO s kým jede auty a na čem popluje:
Alda, Andrejka + Tomášek + Saša (Auto 4+ Kajka)  1x Samba-short
Vláďa,+ Pavlík + Mareček 1x Samba-long
Jana S. + Karolínka 1x Samba-short
Zilvar + 2 (Auto 3+ Jana S.) 1x Samba-long
Kmín (Auto 1 + Vláďa + Pavlík + Mareček) 1x Samba-long
Jana + 4 Šumperáci (Auto) 1x Samba-long + 1x Samba-short
Janja + Sofinka (vlakem) loď s Kmínem

ZÁVODY R4 Sázava, sjezd  + kanál Veltrusy

28.-29.3. 2015

   Vyrážíme na naše první letošní závody. Zde se taky na rok rozloučíme s Marťasem, který vyráží za prací do Anglie. Doufáme, že jej zastoupí v naší posádce (co nejčastěji) Míla.

Odjezd: v pátek z Jesu v 15hod (Alda, Marťas, Míla), z Pha (Mojmír, Janča), kemp Pikovice
Sobota: závody (registrace v 9-10hod , sjezd Krhanice - Kamenný přívoz, 4,5km)
Neděle: dle stavu vody nějaká řeka nebo kanál Veltrusy (baraka + kajaky)
Návrat: v neděli do Jesu do 20hod
Podrobné info ZDE.
Nové rozlišovačky na závody

made in Janča+"Stalin"

 

ZRUŠENO Instruktorský kurz VT - Morava, Hynkov

3.-5.4. 2015

   Vzhledem k tomu, že chceme pořádat akce s vodáckou tématikou a občas požádat i o nějakou dotaci či sponzorský příspěvek je potřeba, abychom si někteří z nás udělali licenci instruktora vodní turistiky s aprobací Ministerstva školství.

   Nám nejbližší a i cenově přijatelný kurz pořádá FTK UP Olomouc. Již vypsali uvedený termín. Cena je 2.200,-. Kdo budete mít zájem, dejte mi co nejdříve vědět, ať můžu do konce týdne poslat přihlášku. podrobnosti najdete ZDE.

Rozpis závodů v raftingu R4 na rok 2015

2015

   Na webu Kanoe.cz v sekci Rafting se již objevil aktuální rozpis závodů českého poháru raftingu na rok 2015. Jsou zde uvedeny základní termíny jednotlivých závodu v tomto roce.

   Dle našeho předběžného plánu nestihneme závody na Trnávce (máme v tomto termínu naplánovanou expedici na Balkán..., což nám až tak vadit nebude). Ostatní termíny závodů bychom měli stihnout všechny, s ničím se nám zatím v našem plánu akcí nekryjí. K nahlédnutí je termínová listina ZDE.

Co se událo v roce 2014 a co nás čeká v roce 2015?

2014/2015

   Je nový rok 2015. Všem Vám přeji, aby tento rok byl pro Vás nejméně tak dobrý jak ten minulý a abychom se potkali na mnoha společných akcích.

   Je zvykem, na konci každého roku, udělat malou rekapitulaci toho co se událo. Zde jsem tedy v kostce shrnul naše "prvoroční" společné akce, činy a jiné méně podstatné věci ZDE

   Taktéž je dobré se na prahu nového roku podívat do budoucna. Aby toho psaní nebylo málo, nahodil jsem na papír to co jsme více-méně již někdy začali plánovat a o čem se mluvilo v duchu "... mohlo by být". Zde je tedy nějaký výhled společných akcí na příští rok ZDE

Eskymování "v denní dobu"

Čtvrtky:  17:30 - 18:30

   Jelikož se nám, tedy hlavně mně, málokdy podařilo vstát na eskymování v sobotu na 7:00, tak jsem domluvili pronájem bazénu v České Vsi ještě na Čtvrtky v době 17:30 - 18:30. Zkušebně je to pronajaté zatím na měsíc leden 2015.

Rozpis tréninků je zde: 8.1., 15.1., 22.1. a 29.1.

   Tato hodina je otevřena pro všechny kdo budou chtít přijít procvičit eskymáky nebo si jen zaplavat.

 Jelikož je to za vyšší sazbu tak vstupné je:                                     100,-/eskymování, 50,-/plavání

 

 

Archiv 2014